កិច្ចប្រជុំបូកសរុបលទ្ធផលការងារប្រចាំខែកញ្ញា និងលើកទិសដៅការងារបន្ត
នៅរសៀលថ្ងៃពុធ ៧កើត ខែអស្សុជ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៣ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្តម សុខ ឃន សាកលវិទ្យាធិការនៃសាកលវិទ្យាល័យជាតិបាត់ដំបង បានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំបូកសរុបលទ្ធផលការងារប្រចាំខែកញ្ញា និងលើក
ពិធីដាក់ឲ្យដំណើរការជាផ្លូវការកម្មវិធី់៖ “ថ្នាលបណ្តុះអាជីវកម្មកម្ពុជាសម្រាប់ការអភិវឌ្ឍផលិតផលចំណីអាហារ(CBI-Food)”
កាលពីព្រឹកថ្ងៃចន្ទ ៥កើត ខែអស្សុជ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១១ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២១នេះ សាកលវិទ្យាល័យជាតិបាត់ដំបង បានសហការជាមួយក្រសួងឧស្សាហកម្ម វិទ្យាសាស្រ្ត បច្ចេកវិទ្យា និងនវានុវត្តន៍
ការអញ្ជើញចុះពិនិត្យមើលវឌ្ឍនភាពបណ្ណាល័យ និងអាងហែលទឹកខ្នាតអន្តរជាតិ
សម្តេចក្រឡាហោម ស ខេង ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងមហាផ្ទៃ និងជាស្ថាបនិកសាកលវិទ្យាល័យជាតិបាត់ដំបង បានអញ្ជើញចុះពិនិត្យមើលវឌ្ឍនភាពបណ្ណាល័យ និងអាងហែលទឹកខ្នាតអន្តរជាតិរបស់សាកលវិទ្យាល័យជាតិបាត់ដំបង ដែលគ្រោង
ការពិនិត្យមើលបណ្ណាល័យ និងមណ្ឌលហែលទឹក ខ្នាតអន្តរជាតិ
នារសៀលថ្ងៃអាទិត្យ ៤កើត ខែអស្សុជ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១០ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្តម ស សុខា រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា និងជាប្រធានគណៈកម្មការគ្រប់គ្រងសាកលវិទ្យាល័យជាតិបាត់ដំបង អមដំណើរដោយ
កិច្ចប្រជុំដើម្បីប្រមូលធាតុចូលក្នុងការអភិវឌ្ឍន៍កម្មវិធីសិក្សា ជំនាញនីតិសាស្រ្ត
មហាវិទ្យាល័យសង្គមសាស្រ្ត និងអភិវឌ្ឍន៍សហគមន៍នៃសាកលវិទ្យាល័យជាតិបាត់ដំបង បានរៀបចំកិច្ចប្រជុំដើម្បីប្រមូលធាតុចូលក្នុងការអភិវឌ្ឍន៍កម្មវិធីសិក្សា ជំនាញនីតិសាស្រ្ត ក្រោមអធិបតីភាព លោក
អាងហែលទឹកស្តង់ដាអន្តរជាតិ
អាងហែលទឹកស្តង់ដាអន្តរជាតិនៅក្នុងបរិវេណសាកលវិទ្យាល័យជាតិបាត់ដំបងត្រូវបានសាងសង់រួចរាល់ប្រមាណជាង៩០ភាគរយហើយ។ អាងហែលទឹកនេះសាងសង់លើផ្ទៃដីទំហំ ១១២ម៉ែត្រ គុណនឹង ៦៥ម៉ែត្រ ដែលមានអាងហែល (៥០មx២៥ម) អាងលោតកម្ពស់ និងអាងកម្តៅសាច់ដុំកីឡាករ និងមានកៅអីដែលអាចផ្ទុកអ្នកទស្សនាបាន
កិច្ចប្រជុំ ដើម្បីប្រមូលធាតុចូល ក្នុងការអភិវឌ្ឍកម្មវិធីសិក្សា
26/10/21
កាលពីព្រឹកថ្ងៃទី ៣០ ខែ កញ្ញា ឆ្នាំ ២០២១ មហាវិទ្យាល័យសង្គមសាស្រ្ត និងអភិវឌ្ឍន៍សហគមន៍ បានរៀបចំកិច្ចប្រជុំ ដើម្បីប្រមូលធាតុចូល ក្នុងការអភិវឌ្ឍន៍កម្មវិធីសិក្សា ជំនាញសេដ្ឋកិច្ច និងសេដ្ឋកិច្ចកសិកម្ម ក្រោមអធិបតីភាព លោក ទេព នាវា សាកលវិទ្យាធិការរង នៃ
អគារបណ្ណាល័យថ្មី
អគារបណ្ណាល័យថ្មីរបស់សាកលវិទ្យាល័យជាតិបាត់ដំបង បានបំពាក់ឧបករណ៍បច្ចេកទេសមានដូចជា អំពូលភ្លើង ទូដាក់សៀវភៅ ម៉ាស៊ីនត្រជាក់ កុំព្យូទ័រ និងតុអាន សម្រេចបាន១០០% និងបានរើសៀវភៅទៅកាន់បណ្ណាល័យថ្មីបាន ៧៥%ហើយ។
កិច្ចប្រជុំដើម្បីប្រមូលធាតុចូលក្នុងការអភិវឌ្ឍកម្មវិធីសិក្សាបរិញ្ញាបត្រពីរភាសា
នាព្រឹកថ្ងៃទី ២៩ ខែ កញ្ញា ឆ្នាំ ២០២១ មហាវិទ្យាល័យសង្គមសាស្រ្ត និងអភិវឌ្ឍន៍សហគមន៍ បានរៀបចំកិច្ចប្រជុំ ដើម្បីប្រមូលធាតុចូល ក្នុងការអភិវឌ្ឍន៍កម្មវិធីសិក្សាបរិញ្ញាបត្រពីរភាសា ខ្មែរ-បារាំង ជំនាញចិត្តវិទ្យា។ កិច្ចប្រជុំនេះ មានការចូលរួមពី លោក
ការបំពាក់នូវកុំព្យូទ័រថ្មី
ក្នុងឆ្នាំសិក្សាថ្មីនេះ សាកលវិទ្យាល័យជាតិបាត់ដំបងបានបំពាក់នូវ
កុំព្យូទ័រថ្មីល្បឿនលឿនប្រមាណជាង ២០០គ្រឿង ក្នុងនោះមានកុំព្យូទ័រ iMac សម្រាប់សសេរ Programming (Mobile Application),

Meeting to review the monthly work results for September and the work plan for October
On the afternoon of October 13, 2021, His Excellency Sok Khorn, Rector of the National University of Battambang, presided over a meeting to review the monthly work results for September and the work plan for October with the
The official launch of the program on: “Cambodia Business Incubation for Food Production Development (CBI-Food)”
On the morning of Monday, October 11, 2021, the National University of Battambang cooperated with the Ministry of Industry, Science, Technology and Innovation, National University of Meanchey, technically supported by GIZ and
Consultative meeting to collect inputs for curriculum development
In the morning of 1 October 2021, Faculty of Sociology and Community Development organized a consultative meeting to collect inputs for curriculum development of Law Program, presided over by
The meeting to collect inputs for curriculum development
26/10/21
In the morning of 28 September 2021, Faculty of Sociology and Community Development organized a consultative meeting to collect inputs for curriculum development of Economics and Agriculture Economics Program, presided over
Meeting to collect inputs for curriculum development
On the morning of 29 September 2021, Faculty of Sociology and Community Development organized a consultative meeting to collect inputs for curriculum development of Khmer-Francophonie Psychology Program. The meeting was
The Monthly meeting on the progress reports of the University
25/10/21
.On the morning of September 29, 2021, H.E. SOK Khorn, Rector of the National University of Battambang, led his colleagues to a meeting to review the progress report of the NUBB, MNU and
The Project’s Finishing Workshop
The Faculty of Sociology and Community Development of the National University of Battambang, co-organized the project’s closing workshop on “Localizing the 2030 Agenda for Sustainable Urban Resource Management (SURM) of Battambang Municipality”, which
Meeting to collect inputs for the curriculum development of the Community Development Program
22/10/21
The Faculty of Sociology and Community Development organized a consultative meeting to collect inputs for the curriculum development of the Community Development Program,
Chinese storytelling competition
National University of Battambang, in collaboration with the Cambodia-China Progress Researchers Association, the China Foundation for Peace and Development, and the Chinese Cultural Center in Cambodia, the Confucius Institute, organized a Chinese storytelling competition on the…….
Organization a webinar on “Department of Korean’s Day” to disseminate important information
The Institute of Foreign Languages (IFL) of National University of Battambang (NUBB) organized a webinar on “Department of Korean’s Day” to disseminate important information