ប្រជុំគម្រោង RecoASIA
នៅថ្ងៃព្រហ្បស្បតិ៍ ទី១៧ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ លោកបណ្ឌិតសំ រ៉ានី លោកទៀង ម៉ូរិន លោកញាណ វត្ថនា និងបុគ្គលិកមហាវិទ្យាល័យដទៃទៀតដែលស្ថិតនៅក្នុងគម្រោងអ៊ីរ៉ាស្មូស RecoASIA…..
អាហារូបករណ៍ទៅសិក្សានៅប្រទេសអូទ្រីស
16/06/21
សាលាក្រោយបរិញ្ញាបត្រនៃសាកលវិទ្យាល័យជាតិបាត់ដំបង នឹងជ្រើសរើសនិស្សិតថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ចំនួន ០២រូប ទៅបន្តការសិក្សារយៈពេល ៣ខែនៅសាកលវិទ្យាល័យធនធានធម្មជាតិ និងវិទ្យាសាស្រ្តជីវិត (University of Natural Resources and Life Sciences) ប្រទេសអូទ្រីស………..
ឱកាសការងារនៅក្នុងមហាវិទ្យាល័យកសិកម្ម និងកែច្នៃអាហារ
មហាវិទ្យាល័យកសិកម្ម និងកែច្នៃអាហារនៃសាកលវិទ្យាល័យជាតិបាត់ដំបង កំពុងត្រូវការបេក្ខជនដែលមានសក្តានុពលដើម្បីបម្រើការងារជាជំនួយការគម្រោងនៅក្នុងមហាវិទ្យាល័យ………….
ឧបករណ៍គាំទ្រដល់ការងារអនុវត្តគម្រោង GREENCAP
ឯកឧត្តម សុខ ឃន សាកលវិទ្យាធិការនៃសាកលវិទ្យាល័យជាតិបាត់ដំបង បានប្រគល់ឧបករណ៍គាំទ្រដល់ការអនុវត្តគម្រោងសហគមន៍អឺរ៉ុប GREENCAP របស់សាលាក្រោយបរិញ្ញាបត្រនៃសាកលវិទ្យាល័យជាតិបាត់ដំបង…………
សាកលវិទ្យាល័យជាតិបាត់ដំបង បានចុះអនុស្សរណៈយោគយល់ជាមួយសាកលវិទ្យាល័យជាតិមានជ័យ
15/06/21
ឯកឧត្តម ស សុខា​ រដ្ឋលេខាធិការ ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា និងជាប្រធានគណៈកម្មការគ្រប់គ្រងសាកលវិទ្យាល័យជាតិបាត់ដំបង បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីចុះអនុស្សរណៈយោគយល់រវាងសាកលវិទ្យាល័យជាតិបាត់ដំបង ជាមួយសាកលវិទ្យាល័យជាតិមានជ័យ៖
សាកលវិទ្យាល័យជាតិបាត់ដំបង ចុះអនុស្សរណៈយោគយល់គ្នា ជាមួយវិទ្យាល័យរដ្ឋទាំង២៥ នៅក្នុងខេត្តបាត់ដំបង
11/06/21
ការរៀបចំកម្មវិធីនេះ ស្របតាមផែនការកំណែទម្រង់របស់គណៈកម្មការគ្រប់គ្រងសាកលវិទ្យាល័យជាតិបាត់ដំបង និងផែនការយុទ្ធសាស្រ្តរបស់ សាកលវិទ្យាល័យ….
សិក្ខាសាលាអនឡាញស្តីពី៖ “សហគមន៍កសិកម្មនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា៖ការអភិវឌ្ឍន៍ និងផលប្រយោជន៍”
ស្ថិតក្រោមក្របខណ្ឌកម្មវីធី Erasmus+ នៃគម្រោង GREENCAP Project សាលាក្រោយបរិញ្ញាបត្រ និងមហាវិទ្យាល័យសង្គមសាស្រ្ត និងអភិវឌ្ឍន៍សហគមន៍នៃសាកលវិទ្យាល័យជាតិបាត់ដំបង
ក្រុមស្រាវជ្រាវនៃមន្ទីរពិសោធន៍អេកូឡូស៊ីទឹកសាប(ECOFRESH)នៃសាកលវិទ្យាល័យជាតិបាត់ដំបង កំពុងសិក្សាពីគុណភាពនៃប្រព័ន្ធអេកូឡូស៊ីក្នុងស្ទឹងសង្កែ ខេត្តបាត់ដំបង
01/06/21
ស្ទឹងសង្កែជាប្រភពទឹកដ៏សំខាន់មួយក្នុងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ដែលមានតំលៃសង្គម សេដ្ឋកិច្ច បរិស្ថាន និងវប្បធម៌ដ៏មហាសាលមិនអាចកាត់ថ្លៃបាន។ស្ថិតក្នុងបរិបទនៃការប្រែប្រួលយ៉ាងឆាប់រហ័សនៃបរិស្ថានបង្កដោយការប្រែប្រួលអាកាសធាតុ និងសកម្មភាពមនុស្ស…..

Scholarship Opportunity to BOKU, Austria
Under the Erasmus+ framework KA1, Graduate School of The National University of Battambang will select 2 master’s degree students who are studying Msc in Sustainable in Agriculture and Msc in Sustainable in Ecosystem Management…………
Job Opportunities in Faculty of Agriculture and Food Processing of NUBB
Faculty of Agriculture and Food Processing of NUBB is looking for potential candidate for a position of project supporting staff.
The equipment for supporting the implementation of GREENCAP Project​
His Excellency SOK KHORN, Rector of National University of Battambang handed over the equipment for supporting the implementation of GREENCAP Project​ of Graduate School of NUBB. …………….
National University of Battambang Signed a Memorandum of Understanding with National Meanchey University.
15/06/21
His Excellency SAR SOKHA, Secretary of State of the Ministry of Education, Youth and Sports and the president of NUBB’s Management Body presided over a signing Memorandum of …….
Webinar on “Agricultural Cooperative in Cambodia: Development and Benefits”
11/06/21
Under the framework of Erasmus+ programme – Greencap Erasmus+ Project co-funded by European Union, The Graduate School and Faculty of Sociology and Community Development of NUBB….
Researchers from the ECOFRESH Lab of NUBB is conducting the Sangker River Ecosystem health assessment
01/06/21
Researchers from the Laboratory of Freshwater Ecology (ECOFRESH) from the National University of Battambang (NUBB) is conducting the Sangker river ecosystem health assessment …..